Sık Sorulanlar

100 TL'lik siteler varken neden sizinle çalışayım?

Çünkü 100 TL'lik sitelerden alırsanız, size bir çok firmanın kullandığı şablonları satacaklardır. Üzerinde hiç bir emek harcanmamış bu çalışmalar ile google'da ön sayfalara da gelmeniz zor. Kısacası tasarım ve kullanım açısında hayli zararda olacaksınız. Biz, çalışmalarımızı yaparken firmanızı ve sektörünüzü inceleyip, size özel çalışmalar yapıyoruz. Günlerce sizin için çalışıyoruz.

Bir önemli konu ise destek; ucuza iş yaptırdığınızda karşılaşacağınız sorunlar için muhattap bulamayabilirsiniz. Ancak biz 8 yıldır yüzlerce müşterimize sürekli destek sunuyoruz.

Devamı

Web sitesine her yıl aynı ücreti mi ödeyeceğiz?

Hayır.

Bir sonraki yıl ve her yıl sadece domain, hosting gibi hizmetleri yeniletmeniz gerekiyor. Bu da şu an 130 TL gibi bir ücrete denk gelmektedir.

Devamı

1 ay sonra değişiklik istesem veya yeni bilgi ekletsem ücret öder miyim?

Hayır.

ÜCretlerimiz içinde yıllık teknik destek ücreti dahildir. 12 ay boyunca yaptıracağınız hiç bir veri ekletme, silme gibi tüm faaliyetler için ek ücret ödemezsiniz. 12 ay sonra domain ve hosting uzatma bedeli ödediğinizde, ücretsiz teknik destek hakkınız yine devam eder.

Devamı

Web sitesi ne kadar sürede yayında olur?

Site logosu, renk skalasının belirlenmesi, sektörünüzün incelenmesi, web sitenizin dizaynı, materyallerin temini verilerin girilmesi, demonun size sunulması, son değişiklikler gibi süreçler 3 ile 7 gün arasında sürmektedir.

Devamı

Web siteniz için ekstra SEO yaptırmalı mıyım?

Hayır.

SEO (Search Engine Optimizasyon) arama motoru optimizasyonu web sitenizin arama motorlarında kolayca bulunması için sitenizin optimize edilmesine denir. Arama motorlarında (google) SEO websitenizin kolayca bulunarak yeni müşterilerin size ulaşmasını sağlar. Arama motoru reklamlarında Adwords gibi, SEO çalışmasının önemi, daha ucuza daha verimli reklam ve geri dönüş sağlamaktadır.

Bu nasıl yapılır? Çeşitli web araçları kullanılarak firmanızın sektörel terimlerindeki kelimeler belirlenerek, bu kelimeler üzerinde türetimler, bu türetimlerin verimliliği, analizi ve değerliliği çeşitli araçlar ile ölçülür. Sayfa ve meta keywordlerinde kullanılarak ve bunun gibi bir kaç profesyonel uygulamayla SEO sağlanmış olur.

Bu çalışmalar üxretlerimiz içine dahildir.

Devamı

Web sitesi istiyorum, süreç nasıl olacak?

Yapım Süreci : Anlaşma doğrultusunda öncelikle firmanızın sektörel duruşunu analiz ediyor, hedef kitlenizi belirliyor ve hedef kitleniz yanı sıra rakip firmaları değerlendiriyoruz. Daha sonra özgün çalışmaya geçilip, bulunabilirliği en yüksek domain önerilerini yapıyoruz. Firmanıza ve sitenize göre en uygun olan Hosting'i seçiyoruz, standart, yükseltilebilir. Tasarım ve mizanpaj uygulamaları süreci başlıyor, daha sonra içeriğin entegre edilmesi, maillerin açılması, iletişim formunun entegrasyonu ve ayarlanması, galeri yapısının oluşturulması , kodlamanın testi, sunum , revizyonlar, test yayını ve yayın şeklinde olmaktadır.

Ödeme süreci: Müşterilerimizden kesinlikle ön ödeme veya kapora adında hiç bir ücret almıyoruz. Web sitenizin yayın günü ödeme yapıyorsunuz.

Devamı

Web sitesinde kaç adet web sayfası olmalıdır?

İnternet kullanıcıları, internet sitelerini çeşitli amaçlarla gezmektedirler, yüzdesel çoğunluğun ilk defa girip firma hakkında bilgi sahibi olması için ya da firmayla çalışmış, iletişim, adres ya da hesap bilgileri için girmektedirler. Sayfa sayısının fazla olmasında sakınca yoktur fakat sunu itibariyle giriş gelişme sonuç şeklinde tasarımının yapılmasında yarar vardır. Hızlı erişilebilir olması, nokta vuruşu yapılarak link sayfalarına yönlendirme yapılması önemlidir. Bu sebeple sayfa sayısını az tutup içeriğin zengin ve özgün olmasını önermekteyiz.

Ana sayfa : Sitede neler var , kısaca siz, haberler, etkinlikler
Hizmetler : Hizmet verdiğiniz alanlar ve bunu nasıl gerçekleştirdiğiniz ile ilgili kısa metinler
Hakkımızda : Firmanız hakkında kısa metinler, ne yapıyorsunuz hedefleriniz vb..
Ürünler / Projeler / Hizmetler : Ürünleriniz projeleriniz, uygun bir galeri formatında yayınlanabilir, açıklamalarla zenginleştirebilir.
İletişim : İletişim bilgileriniz, e-posta, telefon, faks, adresiniz, sosyal network bağlantılarınız, Facebook, Twitter, Foursquare, Google+ vb.

Spesifik bilgiler gerektiren ya da ayrıntılı olarak ekleme isteğiniz olursada, ana menü linkine alt menü şeklinde ek bir sayfa da ekleyerek ayrıntı sayfası oluşturuladabilir fakat bir web kullanıcısının, internet sitesinde ortalama 1 - 2 dakika geçirdiğini unutmayınız.

Devamı

Web tasarım paketi nedir? Nasıl olmalıdır?

Firmanızı internet ortamında tanıtarak yeni müşteriler kazanmanızı sağlayan, içerikleri bizim tarafımızdan girilen anahtar teslim güncellenebilir website hizmetidir.

Web sitesi satın alırken; tüm fiyat içine, domain, hosting, mobil uyumlu web sitesi, arama motoru optimizasyonu ve en önemlisi yıllık ücretsiz teknik destek olmasına dikkat ediniz.

Devamı

Web sitesi yaptırmalı mıyım?

Yeni Türk Ticaret kanun gereği firmalar için web sitesi açma zorunluluğu getirilmiş, fakat bu zorunluluk olgusu yerine firmanızın prestiji, verimliliği saygınlığı bulunabilirliği adına bu girişimde bulunmanızı önemle öneririz.

Her firma türü için uygun mudur?: Tüm firma tipleri için uygundur. Şahıs firması, limited şirket, anonim şirket vb..

Devamı